برگ مشاهده روزنامه صفحه نخست روزنامه های استان فارس

برگ: مشاهده روزنامه صفحه نخست روزنامه های استان فارس دوم اردیبهشت روزنامه های امروز شیراز

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی مراجع هم مایل نیستند صحبت‌های شخصی در اتاق رسمی‌شان زده شود ، روایتی از شنود تلفن‌های هاشمی رفسنجانی

پس‌لرزه‌های بیانات حمیدرضا ترقی، عضو ارشد حزب موتلفه راجع به شنود جلسات شخصی مدیر دولت اصلاحات و واکنش‌ها به آن همچنان ادامه دارد؛ حالا غلامعلی رجایی، مشاور آیت

مراجع هم مایل نیستند صحبت‌های شخصی در اتاق رسمی‌شان زده شود ، روایتی از شنود تلفن‌های هاشمی رفسنجانی

روایتی از شنود تلفن های هاشمی رفسنجانی/ مراجع هم مایل نیستند صحبت های شخصی در اتاق رسمی ارزش زده شود

عبارات مهم : مراجع تقلید

پس لرزه های بیانات حمیدرضا ترقی، عضو ارشد حزب موتلفه راجع به شنود جلسات شخصی مدیر دولت اصلاحات و تصویر العمل ها به آن همچنان ادامه دارد؛ حالا غلامعلی رجایی، مشاور آیت الله هاشمی رفسنجانی هم از شنود مدیر فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام می گوید.

مشاور آیت‎الله هاشمی رفسنجانی گفت: «درباره آقای هاشمی هم شنود اعمال می شد. یک شب که تازه به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفته بودم با منزل آیت الله هاشمی تماس گرفتم که با ایشان راجع به پرسشها مجمع صحبت کنم، در بین صحبت هایم آقای هاشمی صحبت های من را قطع کرد و گفت این حرف ها را اینجا از پشت تلفن نزنید.»

اعتمادآنلاین نوشت: بعد لرزه های بیانات حمیدرضا ترقی، عضو ارشد حزب موتلفه راجع به شنود جلسات شخصی مدیر دولت اصلاحات و تصویر العمل ها به آن همچنان ادامه دارد؛ حالا غلامعلی رجایی، مشاور آیت الله هاشمی رفسنجانی هم از شنود مدیر فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام می گوید.

مراجع هم مایل نیستند صحبت‌های شخصی در اتاق رسمی‌شان زده شود ، روایتی از شنود تلفن‌های هاشمی رفسنجانی

او با بیان اینکه تماس های هاشمی رفسنجانی هم شنود می شد، می گوید: «یک شب که تازه به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفته بودم با منزل آیت الله هاشمی تماس گرفتم که با ایشان راجع به پرسشها مجمع صحبت کنم، در بین صحبت هایم آقای هاشمی صحبت های من را قطع کرد و گفت این حرف ها را اینجا از پشت تلفن نزنید! این حرف جهت من عجیب بود و احساس کردم تلفن های ایشان هم کنترل می شود!»

رجایی با بیان اینکه «آقای هاشمی امین نظام و رهبری بود» گفت: «اینکه دیگران بخواهند آقای هاشمی را کنترل کنند قابل تأمل بود. البته امثال ایشان و آقای خاتمی مساله ای جهت پنهان کردن نداشتند.»

پس‌لرزه‌های بیانات حمیدرضا ترقی، عضو ارشد حزب موتلفه راجع به شنود جلسات شخصی مدیر دولت اصلاحات و واکنش‌ها به آن همچنان ادامه دارد؛ حالا غلامعلی رجایی، مشاور آیت

مشاور آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: «در محل کار آقای هاشمی هم بارها مواردی پیش می آمد که حاکی از احتیاط ایشان بود در صحبت کردن بود.»

رجایی همچنین مثال هایی از شنود دفاتر مراجع تقلید زد و گفت: «من شنیده ام بعضی از مراجع مایل نیستند صحبت های شخصی در اتاق رسمی آن ها زده شود. از بعضی دوستان که به دیدار مراجع رفته اند شنیده ام که هنگام دیدار آن مرجع گفته برویم جای دیگر صحبت کنیم.»

مشاور آیت الله هاشمی رفسنجانی تعبیری را که بین سیاسیون راجع به شنود معروف است روایت کرد و گفت: «اکنون به گونه ای شده است که بعضی سیاسیون در جلسات به محل کلید و پریز و سوراخ هایی که در دیوار وجود دارد اشاره می کنند و می گویند عالم محضر خداست یعنی اینجا شنود می شود. حتی من راجع به حزبی شنیدم که هر بار 10 تا 15 ابزار شنود کشف می کنند ولی باز تجدید می شود.»

مراجع هم مایل نیستند صحبت‌های شخصی در اتاق رسمی‌شان زده شود ، روایتی از شنود تلفن‌های هاشمی رفسنجانی

او در ادامه با یادآوری خاطره ای از امام خمینی (ره) گفت: «امام عنوان فقیه مجتهد و رهبر جمهوری اسلامی به کلی با قضیه شنود مخالف بودند. یادم می آید صدای یکی از مقامات را که ضبط شده است بود و ادعا می شد با خانمی در ارتباط است جهت امام پخش کردند ولی امام گفتند اصلاً شما به چه حقی شنود کردید و از کجا معلوم این صدای خودش باشد و کسی صدای او را تقلید نکرده باشد؟ یعنی امام در این حد جانب احتیاط را رعایت می کردند ولی متاسفانه خودسری هایی در این زمینه انجام و شنود، عام شد.»

واژه های کلیدی: مراجع تقلید | هاشمی رفسنجانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs