برگ مشاهده روزنامه صفحه نخست روزنامه های استان فارس

برگ: مشاهده روزنامه صفحه نخست روزنامه های استان فارس دوم اردیبهشت روزنامه های امروز شیراز

گت بلاگز اخبار حوادث قتل هولناک پدر و مادر در خیابان دماوند پایتخت کشور عزیزمان ایران

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ از دستگیری فردی که اقدام به قتل پدر و مادرش کرده بود، خبر داد.

قتل هولناک پدر و مادر در خیابان دماوند تهران

عبارات مهم : ایران

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ از دستگیری فردی که اقدام به قتل پدر و مادرش کرده بود، خبر داد.

به گزارش ایسنا؛ در ساعت ۱۵ روز ۳۰ خرداد ماه امسال از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰، وقوع دو جنایت در خیابان دماوند، خیابان فانی به کلانتری ۱۲۸ پایتخت کشور عزیزمان ایران نو اعلام شد که با حضور مأموران در محل اتفاق و انجام تحقیقات میدانی اولیه مشخص شد که یک زن وشوهر ۴۸ و ۵۶ ساله در طبقه سوم یک ساختمان مسکونی با اصابت گلوله به ناحیه سر به قتل رسیده اند.

بلافاصله عنوان به اداره دهم خاص قتل پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ و دادسرای امور جنایی اعلام شد و پرونده مقدماتی با عنوان قتل عمد تشکیل و پرونده جهت انجام تحقیقات در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ قرار داده شد و با حضور کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ در محل و شروع تحقیقات از فرزندان مقتولین به نام های علیرضا ۳۲ ساله و غلامرضا ۲۹ ساله ، آنها بیانات متفاوتی را در خصوص قتل پدر و مادرشان مطرح کردند که به همین علت با دستور قضایی بازداشت شده است و به مقر آگاهی انتقال یافته شدند.

قتل هولناک پدر و مادر در خیابان دماوند پایتخت کشور عزیزمان ایران

با انتقال علیرضا به مقر آگاهی وی در اظهاراتش عنوان کرد: در منزل حضور داشتم که ناگهان سه نفر با صورت های پوشیده وارد منزل شده است و به سمت پدر و مادرم شلیک کردند . آنها بعد از کشتن پدر و مادرم مرا ترساندن به فوت کرده و عنوان کردند که باید برادرم را به قتل برسانم، به همین علت اسلحه ای به من داده و زمانی که برادر کوچکترم وارد منزل شد مرا مجبور به شلیک به سمت او کردند .گلوله به دست برادرم اصابت کرد ولی او توانست تا خودش را به طبقه سوم رسانده و در منزل را از داخل قفل کند. بعد از آن ، این سه نفر با قمه به سمت من حمله ور شده است و مرا به شدت از ناحیه هر دو دست مورد جراحت شدید قرار دادند و بعد از آن به سرعت از منزل خارج شده است و از محل دور شدند.

غلامرضا نیز که از ناحیه دست مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : زمانیکه وارد منزل شدم، برادرم علیرضا را داخل پارکینگ منزل دیدم که در حال بستن در بود، با توجه به اختلافی که از مدت ها پیش با او داشتم، بدون توجه به وی قصد ورود به منزل را داشتم که ناگهان در داخل راه پله صدای شلیک گلوله آمد و همان لحظه متوجه شدم که از ناحیه دست مورد اصابت گلوله قرار گرفته ام . از وحشت خودم را به سرعت به طبقه سوم رسانده و در را از داخل قفل کردم و آنجا بود که با مشاهده اجساد پدر و مادرم متوجه شدم که هر دو نفر آنها به قتل رسیده اند . زمانیکه داخل منزل پناه گرفته بودم صدای برادرم را می شنیدم که دائما از من درخواست کمک می کرد و عنوان می کرد که افرادی قصد کشتن او را داشتند ولی من نه کسی را دیده و نه صدایی غیر از صدای برادرم شنیدم تا اینکه برادرم با شکستن شیشه وارد منزل شد و آن وقت بود که با پلیس تماس گرفت.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ از دستگیری فردی که اقدام به قتل پدر و مادرش کرده بود، خبر داد.

با توجه به شواهد و قرائن به دست آمده از محل ارتکاب جنایت، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی اطمینان پیدا کردند که حضور سه مرد نقاب پوش و ارتکاب جنایت به وسیله آنها واقعیت نداشته و جراحات موجود بر روی دستان علیرضا نیز ، بنا بر نظریه پزشکی قانونی ناشی از جراحت ناشی از سلاح سرد مشابه چاقو یا قمه نیست، لذا بار دیگر تحقیقات پلیسی از فرزندان مقتولان در دستور کار کارآگاهان قرار داده شد و آخر در ساعت ۱۷ روز پنجشنبه علیرضا به ارتکاب جنایت و قتل پدر و مادرش و همچنین تلاش جهت ارتکاب جنایت سوم و قتل برادرش اعتراف کرد و گفت: ساعت ۱۳ روز ۳۰ خرداد ماه در پارکینگ مشغول مصرف موادمخدر بودم که ناگهان پدرم متوجه من شد و با ضربه پا وسایل استعمال موادمخدر مرا به هم ریخت. با هم درگیر شدیم و پدرم مرا مورد ضرب وشتم قرار داد و بعد از آن به سمت طبقه سوم رفت . من پشت سر پدرم وارد منزل شده است و با اسلحه کمری که از قبل تهیه و در اختیار داشتم اقدام به شلیک به سمت او کردم . گلوله به سر پدرم اصابت کرد و روی زمین افتاد در همین وقت مادرم داخل آشپزخانه حضور داشت شروع به فریاد زدن کرد که در ادامه به داخل آشپزخانه رفته و گلوله دوم را به سر مادرم شلیک کردم. بعد از قتل پدر و مادرم قصد خروج از منزل را داشتم که ناگهان برادرم از در پارکینگ وارد منزل شد . می دانستم که با ورود برادرم به منزل او متوجه ماجرا خواهد شد و به همین علت به قصد کشتن وی به دنبال او رفته و در راهروی راه پله یک تیر به سمت او شلیک کردم که گلوله به دست او برخورد کرد و او در ادامه توانست تا خودش را به طبقه سوم برساند و در منزل را از داخل قفل کند.

همچنین در تحقیقات انجام شده است از متهم مهم پرونده در خصوص انگیزه وی از تهیه و نگهداری اسلحه کمری غیرمجاز مشخص شد که متهم پرونده در زمینه وصول چک های بلامحل از صاحبان آنها فعالیت غیرقانونی داشته و از اسلحه کمری غیرمجاز خود جهت ترساندن افراد استفاده می کرده که در این خصوص نیز پرونده ای جداگانه تشکیل شده است است.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ، در آخر این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب دو جنایت و تلاش جهت ارتکاب جنایت سوم، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۲۷ پایتخت کشور عزیزمان ایران صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم خاص قتل پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ قرار گرفته است.

قتل هولناک پدر و مادر در خیابان دماوند پایتخت کشور عزیزمان ایران

واژه های کلیدی: ایران | جنایت | گلوله | تحقیقات | پلیس آگاهی | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs