برگ مشاهده روزنامه صفحه نخست روزنامه های استان فارس

برگ: مشاهده روزنامه صفحه نخست روزنامه های استان فارس دوم اردیبهشت روزنامه های امروز شیراز

گت بلاگز اخبار اجتماعی استعفای نجفی جهت اصلاح‎طلبان، گران تمام شد ، محسن هاشمی می‌تواند شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران شود؟

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس شورای اسلامی در تشریح جلسه اخیر مجمع ۵۱ نفره نمایندگان پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس شورای اسلامی و شورای شهر

استعفای نجفی جهت اصلاح‎طلبان، گران تمام شد ، محسن هاشمی می‌تواند شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران شود؟

محسن هاشمی می تواند شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران شود؟/ استعفای نجفی جهت اصلاح‎طلبان، گران تمام شد

عبارات مهم : ایران

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس شورای اسلامی در تشریح جلسه اخیر مجمع ۵۱ نفره نمایندگان پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس شورای اسلامی و شورای شهر گفت: در این جلسه راجع به گزینش شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران بحث شد که به صراحت گفتم شهردار می تواند از داخل شورا باشد.

ایسنا نوشت:مصطفی کواکبیان، در ارزیابی جلسه نمایندگان پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: گزینش شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران از مباحث مطرح شده است در این جلسه بود. در این جلسه عنوان شد که شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران باید شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران را به خوبی بشناسد و این شهر را دوست داشته باشد همچنین انگیزه مورد نیاز جهت مدیریت شهری پایتخت کشور عزیزمان ایران را داشته باشد.

کواکبیان تاکید کرد: در این جلسه مقرر شد که شهردار انتخابی وجهه اصلاح طلبی داشته باشد ولی اختلافی بود که شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران می تواند از داخل شورا باشد یا خیر که من به صراحت گفتم از داخل شورا هم می تواند باشد و مشکلی نیست البته شاید بعضی نظر دیگری داشته باشند. اسمی در این جلسه به عنوان گزینه شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران مطرح نشد ولی از داخل شورا گزینه ای به جز محسن هاشمی مطرح نیست.

استعفای نجفی جهت اصلاح‎طلبان، گران تمام شد ، محسن هاشمی می‌تواند شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران شود؟

اصلاح‎طلبی به این راحتی نابودشدنی نیست

همچنین ایلنا نوشت:

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس شورای اسلامی در تشریح جلسه اخیر مجمع ۵۱ نفره نمایندگان پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس شورای اسلامی و شورای شهر

یک فعال سیاسی اصلاح طلب در خصوص گمانه زنی های مطرح شده است جهت احتمال شکل گیری جریان سیاسی سوم در کشور گفت: بعضی علت شکل گیری احتمالی این جریان سوم را عدم اقبال اصلاح طلبان در میان مردم می دانند که این ادعا در نوع خود غلط هست. ولی اگر جریانی وجود داشته باشد که با بنیه نیرومند به روی کار بیاید ما هم از آن استقبال می کنیم. اصلاحات هنوز هم در میان مردم اقبال خوبی دارد.

احمد شیرزاد، با اشاره به مشکلاتی که اخیرا بر سر راه جریان اصلاح طلبی وجود داشته است گفت: در سال های بعد از ۸۴ رای اصلاح طلبان دچار نوسان شد و باعث شد بعضی ادعا کنند جریان اصلاح طلبی مرده و نابود شده است هست. ولی تاریخ همواره نشان می دهد این جریان سیاسی و اجتماعی پایگاهی نیرومند تر از همه جریان ها دارد و به این راحتی نابود شدنی نیست. از طرف دیگر در دیماه گذشته در گوشه ای از کشور بعضی از معترضان شعارهای خلاف اصلاح طلبی دادند که نمایانگر کل آرای مردم نیست. اصلاح طلبان مثل تمام جریان های دیگر سبد رای یکسانی ندارند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطرنشان کرد: در گذشته احمدی نژاد می خواست جریانی جدی بین اصلاح طلب و اصولگرا ایجاد کند که به علت استفاده از روش های عوام فریبانه موفق نشد. ضمن اینکه جریان اعتدال هم جریانی بین اصولگرایان و اصلاح طلبان است و رویکرد آن هم نفی هیچ کدام از جریان های موجود نیست علاوه بر این میانه روها و اعتدال گرایان به علت قرارگیری بین هر دو جریان بستر مناسبی جهت گزینش مدیران هست. در مجموع جریان اعتدال، جرین سوم یا هر جریان نوظهوری که رویکرد آن محافظه کاری است هیچ گاه حرف جدی جهت زدن ندارد؛ آیا که جریان ها زمانی توانایی رشد دارند که جسارت و دلیری بیشتری در حوزه عمل داشته باشند.

استعفای نجفی جهت اصلاح‎طلبان، گران تمام شد ، محسن هاشمی می‌تواند شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران شود؟

وی در آخر با اشاره به اتفاقات اخیر درون شهرداری گفت: یکی از عواملی که اخیرا جهت اصلاح طلبان گران تمام شد استعفای شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران بود که ضربه های زیادی به جریان اصلاح طلبی وارد کرد ولی این ضربه ها قابل جبران هستند در صورتی که شهردار تازه ترجیحا فردی کلاسیک نباشد و از میان جوانان گزینش شود، هم چنین جسارت بیشتری در حوزه عمل داشته باشد، شاید افراد محافظه کار پست هایی در کشور داشته باشند ولی هیچ گاه توانایی جریان سازی و عملکرد تاثیرگذار را ندارند.

واژه های کلیدی: ایران | شهردار | شهرداری | اصلاح طلب | شورای شهر | اصلاح طلبان | مجلس شورای اسلامی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs